Jodorowsky’s Dune izle | 720p Türkçe Altyazılı HD

1


34.588
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Jodorowsky’s Dune izle | 720p Türkçe Altyazılı HD

Ünlü yönetmen Alejandro Jodorowsky'nin 1970'li senelerde ele aldığı Frank Herbert'in aynı isimli Dune serisinin beyazperdeye uyarlama sürecine odaklanan belgesel aslında yarım kalmış bir projenin de hikayesi. Günümüzden 20.000 yıl sonra, oldukça uzak bir gelecekte geçen roman, kurduğu bilimkurgu dünyasının yanı sıra ayrıca politik , dini, ekolojik ve insani duyguların değişimine yaptığı vurguyla da en sevilen roman serilerinden biri olmuştur. Frank Pavich'in yönetmenliğini üstlendiği filmde Jodorowsky'nin kendisi de yer alarak filmi 'neden çekemediğini' anlatıyor.Sitemizden 720p seçeneğiyle Jodorowsky's Dune hd izleyebilirsiniz. Sitemizdeki tüm Jodorowsky's Dune izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Tür: 2013 Filmleri, Altyazılı Filmler, Belgeseller, Bilim Kurgu Filmleri, İMDB 7.0+, Yabancı Filmler

Yapım: 2013 - ABD , Fransa

IMDB Puanı: 8.1

Yönetmen: Frank Pavich

Oyuncular: Alejandro Jodorowsky , H.R. Giger , Gary Kurtz , Nicolas Winding Refn , Devin Faraci ,

Etiketler: , , , , ,

BENZER FILMLER
Tomb Raider 2018 Türkçe Dublaj 1080p HD izle

IMDB Puanı: 6.5

1.142 izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Jodorowsky’s Dune izle | 720p Türkçe Altyazılı HD” filminde 16 Yorum bulunuyor.
 1. brif - 2 sene önce demiş ki:

  filmlerinizi ‘aydınlanma sineması’ ya da ‘sağaltıcı sinema’ olarak niteliyorsunuz. bunun ne anlama geldiğini anlatır mısınız?

  * aydınlanmadan ya da sağaltıcı sinemadan söz etmeden önce sinema endüstrisi üzerine konuşmamız gerekir. film endüstrisi eğlence sektörüne aittir. peki bu sektörü kim idare ediyor? sıradan insanların talepleri ve zevkleri değil mi? normal insanlar vasatlığı temsil ederler, sanatın kendisini değil! onların eğlence anlayışı kabadır ve size hayatınızı değiştirmek adına hiçbir şey sunmazlar. bu adeta sigara gibidir. tütün içersiniz ve size hiçbir şey vermez. oysa esrar öyle değil, size her zaman bir şeyler sunar. endüstriyel durum da böyledir. aydınlanmadan söz edeceksek endüstriyle yollarımızı ayırmak gerekir. marketin amacı para kazanmak üzerinedir. filmin ölçüsü de buna endekslenmiştir. üç yüz milyon dolar kazandıran film! tam bir baş yapıt! ancak para getirmezse çektiğiniz film, başarısızlıkla, kötü bir film olmakla suçlanır. peki birisini iyileştirmek ne anlama gelir? en büyük hastalık, kendiniz olmak yerine başkalarının istediği ‘şey’ olmaktır. aile, toplum ve kültür buna hizmet eder. onlar size şöyle olmalısınız, şu ahlaki değerlere dikkat etmelisiniz, şu duygulara sahip olmalısınız, şöyle bir para durumunuz olmalı, şu inanca odaklanmalısınız, şu dine inanmalısınız tadında öğütler verirler. sonra size, ruhani bir hapishaneye hayatınız boyunca kapatılacağınıza dair bir form imzalatırlar. işte aydınlanma sineması, bu formu imzalamaktan ve anneninizin rahmindeyken atıldığınız şu yapay dünyanın sınırlarından sizi uzak tutarak, içinde bulunduğunuz hapishaneden nasıl kaçabileceğinize dair öneriler sunar. onun sayesinde kendiniz olur, kendi fikirlerinizi tanırsınız. örneğin alfred hitchcock hasta bir adamdır. neden? çünkü sinema dahisi maskesi altında sahteleşmiştir. oysa aslolan, onun tüm filmlerini bir hapishanede çekmiş olduğu gerçeğidir. ‘hitchcock’, sizin duygularınızı yönetir, belli bir çizgide davranmanız için sizi hipnotize eder. oysa sağaltıcı sinemanın böyle dertleri yoktur.

  — konuşmalarınızın birinde, sanatın, sanatçının nevrozuna ya da egolarına hizmet eden bir araç olarak değil, insanları sağaltmak adına bir silah olarak kullanılması gerektiğini söylemişsiniz. yaratma sürecinde hala aynı görüşü mü benimsiyorsunuz?

  * 40 yaşına kadar oldukça nevrotik bir insandım. edebi kahramanlarım da öyleydi, kafka, proust, cioran, samuel beckett vs… onlar benim için birer sakinleştirici ya da eninde sonunda ölümüme neden olabilecek uyuşturucu ilaç gibiydiler. zihinsel mastürbasyonun temsili poe, baudelaire ve borges gibi yazarları da sevdim. sonunda, bir çocuğun ölümünden o kadar etkilendim ki kendi kendime sordum: ‘sanatın anlamı nedir? yaşadığımız dünyaya daha fazla acı katmanın anlamı ne? biz sanatçılar birer şaklaban mıyız yoksa politik birer araç mı?’ 60’lı yaşlara dayanmışken, mutlak sanatın, sağaltım adına kullanılabilecek sanat olduğunu keşfettim.

 2. erkan - 3 sene önce demiş ki:

  afişinden belliydi illumanati

 3. doğancan - 3 sene önce demiş ki:

  Imdb şu kadar vermiş bu kadar vermiş diyip durmayın artık girin üyelik alın sizde oylayın sanki imdb amerikan gizli örgütü. Sende girip oylayabiliyorsun güzel ülkemin güzel vatandaşı.

 4. El Pepe - 3 sene önce demiş ki:

  Kitap okumayan,merak duygusundan yoksun,haz peşinde koşan,ota puka gülen,bu gün ne giysem diye hayıflanan ne yiğeceğim diye gark olanlar izlemesin (Unutmayın beden giyecekten,can yiyecekten önemlidir) Nokta

 5. indiren - 3 sene önce demiş ki:

  İtiraf etmeliyim ki ben hiçbir şey anlamadım 🙁

 6. welat - 3 sene önce demiş ki:

  filmin afişi başlı başına bir sanat eseri. recep ivek’dikle mutlu olan bir neslin ya da çinli diye koreli, tayvanlıya saldıran bir kesimin zevk almaması doğal… 🙂
  ji bu vî filmê hunerî gelek spas dikim bicaps.net
  bu sanatsal film için teşekkürler bicaps.net

 7. Sıtkım Sıyrıldı - 3 sene önce demiş ki:

  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu zannedenlere saygım yok, üzgünüm. Hikaye tam anlamıyla yaratıcılık evrelerini ve yaratılan fikirlerin yaşadığımız hayatta pratiğe dökülmese bile sonrasında üretilen şeylere bile ilham verebileceği ve etkileyebileceğine güzel bir örnek!

 8. uğur - 3 sene önce demiş ki:

  illuminati sonuna kadar illuminati,izleyin izlettirin

 9. muratusta - 3 sene önce demiş ki:

  jodorow (SKY-İM) eline almış uliminati saçmalığı idm deki yahudileride 8.1 vermiş maya takvimi 2012 de sona ermiş kıyamet kopacak diyen aynı idm yahudileri o çizdiğiniz üçgenin tepesindeki göz aslında sizin açık dötünüze bakıyor.

 10. illuminatiniz - 3 sene önce demiş ki:

  Filmi biz yani illuminati çekti sakın seyretmeyin.
  Ayrıca lys de 3gen sorusuda sakin çözmeyin bizden söylemesi.

 11. X-Men - 3 sene önce demiş ki:

  8.1 de abartılı olmuş 6 uygun olurdu

 12. X-Men - 3 sene önce demiş ki:

  Film değil belgesel bir adamın neden filmi tamamlayamadığı anlatılmış üliminate ile ilgiside yok afişle belgeselde alakalı de alakalı değil daha çok Amerikan sinemasına Gönderme yapılmış. Hayal gücünü kısıtlama istediğini yapmak için dene başarısızlık önemli değil önemli olan denemek. belgeselin vurgusu bu.

 13. yusf - 3 sene önce demiş ki:

  film kapağından anlaşılacağı gibi filmin temel amacı belli

 14. sinirli misafir - 3 sene önce demiş ki:

  ulan sizin şu illuminatinizin Allah belasını versin yahudinin hizmetçileri şu afişe bak

 15. BuradanKaragümrüklüyeSelamlar - 3 sene önce demiş ki:

  Gençler filmi boşverin, film afişte ne varsa o’dur 🙂
  Tonla entel çoktan yorum yapmıştır ama aslında afişten fazalsı değil, sikkofield okuduysanız zaten görür görmez ne demek istediğimi anlamışsınızdır

 16. Berkan - 3 sene önce demiş ki:

  HER AKLI OLMAYAN İNSANINDA ANLIYACAĞI GİBİ SÜPER BİR AFİŞ VURGUSU YAPMIŞLAR…