bicaps

Nuh: Büyük Tufan izle | 1080p — 720p Türkçe Dublaj HDYükleniyor
Reklamı Geç
203.371
FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Nuh: Büyük Tufan izle | 1080p — 720p Türkçe Dublaj HD

Nuh: Büyük Tufan 2014 yapımı fantastik macera filmi. Kabil'in soyundan gelen insanoğlu, asırlardır Yaradan'ın çizdiği iyilik yolundan çıkmış, dünyanın tüm güzelliklerini dibine kadar emip bitirerek yeryüzünü yaşanmaz hale getirmiştir. Dahası bir parça et için her çeşit ahlaksızlık, hırsızlık, ve cinayet normal duruma gelmiştir. İnsanlığın bu alçak durumu karşısında Nuh rüyasında, Yaradan'ın kendisini yaşanacak büyük bir tufana karşı uyardığını görür. Yaradan ondan büyük bir gemi inşa etmesini ve yeryüzünde yaşayan tüm hayvan cinslerinden bir çift almasını emreder. Bu gemi aynı zamanda ailesinin de tek kurtuluşu olacaktır. Tufanın yaklaşmakta olduğunu öğrenen sapkın insanoğlu ise geminin içine girmek için Nuh'a karşı saldırıya geçecektir... Sitemizden 1080p ve 720p seçenekleriyle Nuh: Büyük Tufan hd izleyebilirsiniz. Sitemizdeki tüm Nuh: Büyük Tufan izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Tür: 1080p Filmler, 2014 Filmleri, Dram Filmleri, Fantastik Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2014 - ABD

IMDB Puanı: 6.2

Yönetmen: Darren Aronofsky

Oyuncular: Russell Crowe , Jennifer Connelly , Anthony Hopkins , Emma Watson , Logan Lerman ,

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Nuh: Büyük Tufan izle | 1080p — 720p Türkçe Dublaj HD” filminde 41 Yorum bulunuyor.
 1. gökhan selim - 3 sene önce demiş ki:

  Filmi sırf Emma Watsona aşık olduğum için izledim şimdi kendimi aldatılmış gibi hissediyorum :((

 2. temellica - 3 sene önce demiş ki:

  Holywood sineması sizin sandığınızın aksine Yahudi ve Hristiyanlık propagandası yapmayı amaç edinmiş bir yapı değil. Tarihsel doğruluk peşinde de değiller. Tamamen para kazanması beklenen yapımlara yatırım yapılıyor o kadar. Bu kadar petrol milyarderi Arap Şeyhleri var. Niye bu insanlar islamiyet içerikli bir yapıma yatırım yapmıyor bunu bir düşünün. Kimsenin umrunda değil. Parasını getirdiğiniz takdirde Holywood’da istediğiniz filmi istediğiniz oyuncularla rahatça çekebilirsiniz.

 3. tunc - 3 sene önce demiş ki:

  Zaten film Hristiyan asıllı. Yani İslamiyet’e aykırı olabilir. Müslümanlar izlemesin diye bir şey yok. Konunun ana fikrini anlamanız lazım.Cahil cahil gelip İslamiyet’e karşı demeyin.

 4. Baris Turkmen - 3 sene önce demiş ki:

  BiCAPS bu paylasımın icinde tesekkürler eleştirmek gerekirse gercekten sürüklüyeci yalnız kötü bir film hani biraz uydurulmus biseyler katılmış gercegi kesinlikle böyle değil dahada iyi paylasımlarını bekliyoruz BİCAPS 🙂

 5. Ozer - 3 sene önce demiş ki:

  Film güzel izlenebilir ama dinle bağdaşmadığı gerçek bende zaten nuh tufanı nasıl olmus dıye oturup izlemedim.

 6. hasan basri daloğlu - 4 sene önce demiş ki:

  Dünyanın en şaçma , yalan , hayal ürünü filmiydi bir bişeye benzemeyen abuk , sabuk bir filim diyeceyim bu.

 7. alp korkmaz - 4 sene önce demiş ki:

  cok sacma bir filmdi nuh nufanini anlatmayan bir filmdi gercekle ortusmuyor… eger fantastik kurgu film yapmak istiyorlarsa ismi farkli olmali.. su anda filmi izledigime utaniyorum…

 8. gülgün - 4 sene önce demiş ki:

  bire bir aynı olması hiç bir filmde beklenemez zaten ki genel mesaj masum hayvanların kurtarılmış olması.bence film güzeldi gerçekten izlemeye değer ben severek izledim..

 9. Oğuz - 4 sene önce demiş ki:

  Ahım şahım bir film değil ama fantastik filmlerden hoşlananlar için güzel zaman geçirilebilecek bir film. Boş zamanınız varsa izleyin.

 10. Ömer Erkaş - 4 sene önce demiş ki:

  Kendine müslümanım diyen hiçbir kimse kesinlikle bu filmi izlememeli. Film tamamen islam dinine terstir, şirk ve küfür içermektedir.

 11. u.guleryuz90 - 4 sene önce demiş ki:

  russell crowe yuzunden bu imdb yoksa 2.1’i anca alır yapacak hic bir seyiniz yoksa yada karsında uyumak ıcın bir flim biraz zaman kaybı

 12. forever - 4 sene önce demiş ki:

  Nuh’un Gemisi, Tevrat’ın Tekvin (Yaratılış) bölümünde anlatılan Tanrı’nın insan ve diğer canlı ırklarının devam etmesi için büyük tufandan önce Nuh’a yapmasını emrettiği efsanevi bir gemidir.

  Gemi Nuh’un ailesi ve dünyada bulunan diğer hayvanların korumaya alınması amacıyla hazırlanmıştır. Bu hikâye Tevrat’ın Tekvin bölümü ve Kuran’da anlatılmaktadır. 27 Nisan 2010 günü Ağrı Dağı’nda bulunduğu iddia edildi.

  Yaratılış efsanesine göre Tanrı, insanoğlunun sapkınlığına bir ceza vermek adına, yeryüzündeki tüm canlıları yok edeceğini söyler.

  Rab baktı, yeryüzünde insanın yaptığı kötülük çok, aklı fikri hep kötülükte. İnsanı yarattığına pişman oldu. Yüreği sızladı. “Yarattığım insanları, hayvanları, sürüngenleri, kuşları yeryüzünden silip atacağım” dedi, “Çünkü onları yarattığıma pişman oldum.” Ama Nuh Rab’in gözünde lütuf buldu. (Yaradılış 6: 5-8)

  Ancak Nuh inanmış biridir ve bu durum Tanrı’nın ona bir şans vermesine sebep olur. Tanrı, Nuh’a bir gemi yapmasını, yaşayan bütün hayvanlardan birer (ve bazılarından yedişer) çift almasını emreder.

  Kendine gofer ağacından bir gemi yap. İçini dışını ziftle, içeriye kamaralar yap. Gemiyi şöyle yapacaksın: Uzunluğu üç yüz, genişliği elli, yüksekliği otuz arşın olacak. Pencere de yap, boyu yukarıya doğru bir arşını bulsun. Kapıyı geminin yan tarafına koy. Alt, orta ve üst güverteler yap. Yeryüzüne tufan göndereceğim. Göklerin altında soluk alan bütün canlıları yok edeceğim. Yeryüzündeki her canlı ölecek. Ama seninle bir antlaşma yapacağım. Oğulların, karın, gelinlerinle birlikte gemiye bin. Sağ kalabilmeleri için her canlı türünden bir erkek, bir dişi olmak üzere birer çifti gemiye al. Çeşit çeşit kuşlar, hayvanlar, sürüngenler sağ kalmak için çifter çifter sana gelecekler. Yanına hem kendin, hem onlar için yenebilecek ne varsa al, ilerde yemek üzere depola.” (Yaradılış 6: 14-21)

  Adige dilinde, adını muhtemelen “Gofer” ağacından alan “Khuafe”, suda yüzen araçlara verilen isimdir.

  Yeryüzünde soyları tükenmesin diye, yanına temiz sayılan hayvanlardan erkek ve dişi olmak üzere yedişer çift, kirli sayılan hayvanlardan birer çift, kuşlardan yedişer çift al. (Yaradılış 7: 2)

  Nuh altı yüz yaşındayken, o yılın ikinci ayının on yedinci günü enginlerin bütün kaynakları fışkırdı, göklerin kapakları açıldı. Yeryüzüne kırk gün kırk gece yağmur yağdı. (Yaradılış 7: 11-12)

  Büyük Tufan’dan sonra, geminin Ağrı Dağı’na oturduğuna dair Tevrat’ta geçen bölüm şudur:

  Gemi yedinci ayın on yedinci günü Ağrı dağına oturdu. (Yaradılış 8: 4)

  Sözü geçen geminin Ağrı’da bulunduğu konusunda söylentiler vardır. Austen Henry Layard ve L. King, bu dağın dolaylarında çivi yazısıyla hazırlanmış Asur yazıtlarına rastladılar.

  Kur’andaki anlatıma göre[değiştir | kaynağı değiştir]
  Kuran’da ise geminin Cudi dağına oturduğu söylenmektedir. Hud suresi’nde “Ey yeryüzü! Yut suyunu. Ey gök! Tut suyunu” denildi. Su çekildi, iş bitirildi. Gemi de Cudi’ye oturdu” şeklinde anlatılır.

  Kur’an tefsirlerinde Cudi’nin Musul’a yakın bir yerde olduğundan bahsedilir.

  Cudi dağı Türkiye Cumhuriyeti’nin Şırnak ili Cizre ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Şırnak ismi, “Şehr-i Nuh” anlamında çok eski bir isimdir. Cudi Dağı’nın eteğinde ismi “seksenler” anlamına gelen Heştan Köyü bulunmaktadır. Heştan köyünün Nuh tarafından kurulduğuna inanılır ve köyün ismi Nuh’un Gemisi’nde bulunduğuna inanılan seksen kişiye atfen böyle anılmaktadır.

 13. forever - 4 sene önce demiş ki:

  Film hakkında saçma sapan eleştiri yapmayın az tarih bilginiz varsa zaten mantıksız yorum yapmanıza gerek kalmaz. İlk önce filmi izlemek yerine Nuh peygamberin hayatını araştırın nekadr bağdaşıo bu filmle öğrenin. İkinci etap hiç bir film zaten birebir gerçeği yansıtmaz tarihten alıntı yapar sadece bu filmdede olduğu gibi. Filmin hiç biyerinde Kuranla dalga geçilen bişey yok. Film izlemeye değer arkadaşlar vakit geçirmek için.

 14. Kaan - 4 sene önce demiş ki:

  Ya arkadaşlar kimileriniz filmde içki içiliyor diye saçma bulmuşsunuz müslümanlıkla zıt demişsiniz. Filmde geçen zaman çok çok önce bir zaman. O dönemde müslümanlık yoktu bile. Dolayısıyla içki içmenin günah olduğu anlayışı da yoktu. Hz.İsa’dan bile önceki dönem yani. Her şey normal sayılabilir o yüzden. Filmdeki her şeyi müslümanlıkla bağdaştırmayınız. Ben de müslümanım tabi ki ama müslümanlık çok sonradan geldi. Film kaç yüz yıl önceki olayı anlatıyor. Müslümanlıkla hiç bir alakası yok. Bu yüzden her şey normal.

 15. unutturan - 4 sene önce demiş ki:

  filmi emma watson için izledim bir çok yer incile göre yapılmış seneryolar dan oluşuyor nuh peygamber insanlarla savaşmadı onları dinine çekmeye çalıştı ayrıca karısı o gemiye binmedi oğluyla dağa sığındılar ve tufanda ölmeleri gerekıyordu .d

 16. Niznayu - 4 sene önce demiş ki:

  Tek part yokmu

 17. nefise - 4 sene önce demiş ki:

  bencede resmen müslümanlığın geçmişiyle dalga geçen bi film o yüzden pek tavsiye etmiyorum

 18. mehmet - 4 sene önce demiş ki:

  tek kelimeyle berbat bir film sanatçılara yazık olmuş artı türkiyede gösterime girmediği de iyi olmuş

 19. ismail - 4 sene önce demiş ki:

  iyi degğil bekledm kadar hiç değil

 20. filmyorumcusu - 4 sene önce demiş ki:

  Bakın bizim kitabımız olan Kur’an-ı Kerimde anlatılan Hz. Nuh A.S. la filmdeki Nuh arasında bir isim benzerliği var ya filmi çekenler dinimize inat her türlü zıtlıklarla filmi çekmişler veya para heveslileri film izlensin de din min ayaklar altına alınsın kimin umurundadır diyerek çekmiştir sizden ricam ben ettim siz etmeyin filmi film olarak bile izlemeyin insanda Kur’an’da anlatılmayan şeyler burda mı yansıtılmış düşüncesi yerine hiç izlemesek daha iyi olur iyi günler…

 21. eaglenom11 - 4 sene önce demiş ki:

  zaman kaybı bir film..

 22. pikaçu - 4 sene önce demiş ki:

  ders çıkarılması gereken bir film

 23. mert - 4 sene önce demiş ki:

  herkes cahil cahil yorum yapmış birisi ağrı dağı demiş diğeri saçma demiş. zaten inanmıyorsan izlemeyeceksin saçma gelir. ikincisi ağrı dağı değil cudi dağıdır islamiyete göre.

 24. yemre - 4 sene önce demiş ki:

  arkadaşlar filmde nuh var fakat peygamber yok. bu film de işlenen nuh karakteri kendisini insanlar dan soyutlamış. fakat peygamberler yaratılışları gereği insanları uyarlamalı ve onları doğru yola yöneltmelidir. burdaki nuh karakteri bırak uyarmayı insanlardan kaçıyor hatta. görsel efekt açısından başarılı bir film. sırf bunun için izleyebilirsiniz. ama senaryo olmamış. gerçeği yansıtmıyor.

 25. Birisi - 4 sene önce demiş ki:

  filme kötü diyenlere bakmayın siz, film çok güzel olmuş

 26. aslan - 4 sene önce demiş ki:

  hayatımda izlediğim en sacma filim izlemen üzülürsünüz

 27. TürkLanBu - 4 sene önce demiş ki:

  Onlara göre böyle Aslı; H.z.Nuh’un karısı ve çocukları oradakalıyorlar amma velhasıl gelmek isteyen insanları yanına ald H.z. Nuh bizim kitabımıza görede böyle.

 28. Aytekin - 4 sene önce demiş ki:

  film güzeldi tavsiye ederim.

 29. ALI - 4 sene önce demiş ki:

  720 ne zaman olacak?

 30. murat - 4 sene önce demiş ki:

  nuh gemisi tufan dan sonra sular cekilir ve bir dağa denk gelir buda ağrı dağının en tepesinde 2 catal arasındadır dağın burada o sahneyi gözdermiyorlari neden

 31. Ali - 4 sene önce demiş ki:

  Part 3de evrim teorisi resmen canlandirildi be !!

 32. Ali - 4 sene önce demiş ki:

  coğu hrıstıyan palavrası !

 33. cem - 4 sene önce demiş ki:

  film guzel ama dramatik olmus

 34. Ozanhan - 4 sene önce demiş ki:

  Hayal ürünü olmuş bu.

 35. Filmqolik - 4 sene önce demiş ki:

  Arkadaşlar tavsiyem değil zaman kaybı emma watson,anthony hopkins russel crowe gorunce bakayım dedım ama olay orgusunde kalıte yok senaryo kotu

 36. Breaking Bad - 4 sene önce demiş ki:

  Admin 720p ne zaman gelir ? Bu arada uyarıları dikkate alıp imdb puanını ana sayfada film resimleri üzerine tekrar eklediğin için teşekkürler.Sık kullanılanlarımdasın.Kolay gelsin.

 37. akif - 4 sene önce demiş ki:

  muhtesem bir film.ben boyle dram film gormedm.10puanlig film

 38. Hasan - 4 sene önce demiş ki:

  oldukça kaliteli bir şekilde izledim elinize sağlık

 39. filmsever - 4 sene önce demiş ki:

  süper bir filmdi çok netti teşekkürler admin

 40. çömlekci - 4 sene önce demiş ki:

  kalitesiz bir şekilde izledk gerek yok artık orjinale

 41. yasin atmaca - 4 sene önce demiş ki:

  s.a kardeşim ne zaman 720 atarsın