Evangeline Lilly

1
( Yüksek Kalite )

Evangeline Lilly 3 Ağustos 1979 tarihinde dünyaya gelmiştir.2002 yılında sinema dünyasına giriş yapmıştır.En bilinen rolü, Lost dizisinde oynadığı Kate Austen rolüdür. Ayrıca Çılgın Haftasonu isimli bir komedi filminde ölü bir mankeni oynamıştır.Nicole Evangeline Lilly, 3 ağustos 1979’da ev ekonomisi öğretmeni bir baba ile güzellik uzmanı bir annenin iki kızından ilki olarak Alberta, Kanada’nın Fort Saskatchewan kasabasında dünyaya geldi. Koyu hristiyan inanca sahip olan ailesinin o küçükken televizyonları yoktu.
14 yaşına kadar çeşitli çocuk projelerinde gönüllü olarak çalışan Lilly, British Columbia Üniversitesi’nde uluslar arası ilişkiler bölümünde okurken bir dünya kalkınması ve insan hakları komitesi kurdu ve yürüttü. 18 yaşındayken kısa bir süre Filipinler’de misyonerlik yapan Lilly, bu sırada otlardan yapılmış bir kulübede yaşadı.
2005’te Maxim dergisinin anketinde Yılın En Seksi 100 Kadını listesinde 2. sırayı almıştır.
Şu ana kadar 8 tane araba kazası yapmıştı
Çok akıcı bir Fransızca’ya sahiptir.Efsane dizi Lost (2004),Ant-Man (2015),Çelik Yumruklar (2011),Ölümcül tuzak (2008),Afterwards,Hobbit: Smaug’un Çorak Topraklari ,Hobbit: Bes Ordunun Savasi isimli yapımlarda yer almıştır.


652
FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
Evangeline Lilly

Tür:

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?