bicaps

Sinek — The Fly 1986 Türkçe Dublaj 1080p Full HD İzleYükleniyor
Reklamı Geç
42.597
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Sinek — The Fly 1986 Türkçe Dublaj 1080p Full HD İzle

Yönetmen David Cronenberg, ilk filmlerinde bile bilimde, tıpta ve teknolojide (ve sıklıkla üçünün birleşiminde) meydana gelen değişimlerin insan davranışlarını nasıl değiştirebileceğini ele almıştır. Sinek, bu bileşimi tam anlamıyla uç noktaya taşır ve film tam bir korku örneği olsa da aslında Cronenberg olayları çarpık bir aşk öyküsü gibi örer. Vincent Price'ın rol aldığı 1958 yapımı düşük bürçeli özgün filmin temel öğelerini barındıran Sinek' te,maddeyi bir yerden ayrıştırıp başka bir yere yeniden birleştirebilen bir "madde nakil aracı" tasarlayan bilim adamı rolünde Jeff Goldblum yer alır. Sevgilisi Geena Davis'i dehşete düşürerek, bir akşam makineyi kendi üstünde dener. Bir şeyler ters gider. Goldblum' un DNA'sı yanlışlıkla bir karasineğinkiyle birleşir ve bu genetik değişim, başlangıçta Goldblum'un duyularını güçlendirse de kısa sürede iki farklı tür arasında genetik üstünlük savaşına dönüşür. Cronenberg bedensel dönüşümleri göstermekten hiç sıkılmamıştır ve Goldblum'un insandan, insan-sinek melezine dönüşümü başladığında, Sinek peş peşe gitgide iğrençleşen özel efektler sunar. Tuhaf yerlerde sert kıllar fışkırır. Bedenin her deliğinden yapışkan sıvılar akar. Bedeni oluşturan parçalar kuruyup düşer ve onların yerinde esrarengiz yeni parçalar çıkar. Rob Bottin'in yaptığı çirkin protezler neredeyse başrole geçecek gibidir ve mide bulandıran efektlerinin bazıları sadece sarsmaya değil aynı zamanda sapkın bir mizah duygusuna da hizmet eder. Ancak filmin merkezindeki bu dönüşüm kulağa ne kadar tiksindirici gelse de (öyledir de), Cronenberg ve başarılı oyuncuları buna inandırıcı duygular katmayı başarır. Davis, bir zamanlar tanıdığı adamla bağ kurabilmek için Goldblum'un çirkin dönüşümleriyle mücadele ederken, Goldblum içgüdülerinin bastırdığı iradesiyle,insanlığını korumaya çabalar. Ne yazık ki aralarında tatlı aşk, kaderin sinekliğiyle ezilirken olaylar tek bir şekilde sonuçlanabilir. Bu yüzden Cronenberg trajedisini azami duygusallık yaratacak biçimde sergiler ve başrol oyuncularının arasındaki kimyayayla, bütün güçlüklere meydan okuyan ilişkilerinin inandırıcığı sayesinde, böylesine mide bulandırıcı bir dizi olay, eşine nadir rastlanır biçimde onca göz yaşı akıtır.BiCaps.net ekibi olarak tüm Sinek izleyicilerine iyi seyirler dileriz..

Tür: 1080p Filmler, Bilim Kurgu Filmleri, Gerilim Filmleri, İMDB 7.0+, Korku Filmleri, Slider, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 1986 - ABD , İngiltere , Kanada

IMDB Puanı: 7.5

Yönetmen: David Cronenberg

Oyuncular: Geena Davis , Jeff Goldblum , David Cronenberg , John Getz , Joy Boushel ,

Etiketler: , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Sinek — The Fly 1986 Türkçe Dublaj 1080p Full HD İzle” filminde 7 Yorum bulunuyor.
 1. salacak - 2 sene önce demiş ki:

  yada orjinal adıyla The Fly II.
  Ben baktım.Hemen hemen bütün sitelerde var ama IDM ile indirmek için alternatif seçenekler yok.Mesela mail.ru gibi..O yüzden senden bekliyorum..

  • Admin - 2 sene önce demiş ki:

   Hazırlanıyor.

 2. salacak - 2 sene önce demiş ki:

  sinek 2

 3. aDanaLı - 2 sene önce demiş ki:

  admin filmi buldum başka sitede ama adı The Fly II 1989
  eline sağlık yeni filmlerin bir çoğundan güzeldi bence.

 4. salacak - 2 sene önce demiş ki:

  filmin 2.sini de yükler misin?Devamı olmadan izlemenin anlamı yok.

  • Admin - 2 sene önce demiş ki:

   2. Filmin adı ney? Ben bulamadım da 🙂

 5. mehmet - 2 sene önce demiş ki:

  cocukken izlediğim ve etkilendiğim yapım.