bicaps

Stalin’in Ölümü — The Death of Stalin 2017 Türkçe Altyazılı 1080p Full HD izleYükleniyor
Reklamı Geç
5.969
FILM BILGILERI 2 ay önce eklendi
Stalin’in Ölümü — The Death of Stalin 2017 Türkçe Altyazılı 1080p Full HD izle

70'li yaşlarının ortasındaki SSCB lideri Joseph Stalin'in sağlığı gayet yerindedir. Paranoyak yapısı ile düşmanlarına kök söktürmeye, acımasızlığı ile en yakınlarının bile gözünü korkutmaya devam etmektedir. 20 milyon insanın ölümüne sebep olmuş bir diktatör olarak hala tüm gücü elinde bulundurmaktadır. Ta ki bir sabah çalışma odasında ölü bulunana dek... Diktatörün ölümünün ardından 30 yıl demir yumrukla yönetilen ülkenin içine düştüğü kaos kimileri için ise bir fırsat anlamına gelmektedir. Stalin'in çevresindeki yalakalar bir anda iktidar yarışına girişir... Fabien Nury ve Thierry Robin'in Fransız çizgi romanından uyarlanan filmde, SSCB lideri Joseph Stalin'in son günleri ve ölümün ardından yaşananlar anlatılıyor. Armando Iannucci'nin yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Jeffrey Tambor, Steve Buscemi, Andrea Riseborough, Olga Kurylenko, Rupert Friend, Michael Pali yer alıyor.Bicapsnet ekibi olarak tüm Stalin'in Ölümü izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Tür: 1080p Filmler, 2017 Filmleri, Altyazılı Filmler, Biyografi, Dram Filmleri, İMDB 7.0+, Komedi Filmleri, Tarih Filmleri, Yabancı Filmler

Yapım: 2017 - Fransa , İngiltere

IMDB Puanı: 7.4

Yönetmen: Armando Iannucci

Oyuncular: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine, Rupert Friend, Jason Isaacs ,

Etiketler: , ,

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Stalin’in Ölümü — The Death of Stalin 2017 Türkçe Altyazılı 1080p Full HD izle” filminde 4 Yorum bulunuyor.
 1. abdal akil - 1 ay önce demiş ki:

  Yorumları okudum koministler baya bi sinirlenmiş. 🙂

 2. Bilinç - 2 ay önce demiş ki:

  İngiltere ve Fransa gittikçe kötüleşen bok olan ve artık eskisi gibi dünyayı sömüremediklerinden kaynaklı girdikleri ekonomik bunalımlarda Sosyalist, Komünist hareketlerin ülkelerinde ki yükselişlerinden oldukça endişe duymaktalar. Sonra da ortaya yetkin olmadıkları konularda boktan, yalanlar üzerine kurulu adnan oktar yapıtı gibi eserler çıkmakta..

 3. Salih Sıtkı - 2 ay önce demiş ki:

  ok zavallı bir film. Çünkü sağdan soldan toplamışlar Stalin’in ününe ve sonrasına ilişkin kimisi gerçek ve kimisi dedikodu olan şeyleri. Bunlardan bir parodi çıkarmaya çalışmışlar. Vıcık vıcık. Sanatsallık açısından da çok kötü. Mizah da kötü belli ki. Çok saygı duyduğum insanların diktatörlerin sonu böyle olur demesine hiç gerek yok. Diktatörlerin sonu Mussolini gibi olur. Mussolini’yi hatırlayan var mı? Bugün insanlığın en az yarısı Stalin konusundaki yalana ikna olmuş değil. Bu çok önemli bir şey. Propaganda yapılıyor ama ters tepiyor bu propagandalar.

  Stalin ile ilgili tartışma hemen ölümünden sonra başlıyor. SSCB’nin yıkılışı sanki Gorbaçov’la olmuş ya da 80’lerde olmuş gibi düşünülse de orada bir başlangıç var…

  Bazen, bazı yükler taşınamaz. Stalin’i önemli bir lider yapan geri kalmış, geriden gelen, batı emperyalizminin üstünlüklerini bilen ama buna rağmen bağımsız, kendi bildiği yolda gitmeye çalışan bir ülkede liderlik yapmış olması. Şimdi Hruşçov’a baktığımız zaman onun pili bitmiş. Yalnızca Hruşçov’un değil, beraberindeki ekibin bir Batı emperyalizmiyle kora kor dişe diş mücadele etme hali yok. Dolayısıyla ilk yapmaya kalktıkları şey, Batı’ya yaranmak, Batı’ya kendisini beğendirmek. Zannediyorlardı ki batılı emperyalistler SSCB’nin üzerine gelmeyecekler. Dolayısıyla Hruşçov’un ilk yaptığı şey, ben Stalin gibi değilim, sizin en korktuğunuz lideri yerin dibine batırıyorum demektir. Bunu o kadar kötü bir şekilde yapıyor ki bir eleştiri yok orada. Bir sürü dedikodu var ve bunların daha sonra yüzde 90’ının yalan olduğu ortaya çıktı. Şunu altın tepside verdi Hruşçov, bir; çok önemli bir liderimizi size sattık. Aynen böyle mesele. Zaten ondan sonra SSCB’nin ayakta kalması çok zor.

  Mesela, Putin bile kapitalist bir siyasetçi olmasına rağmen, antikomünist olmasına rağmen Stalin konusunda çok dikkatli. Açıktan eleştirmemeye çalışıyorlar. Niye? Çünkü bunu yaptığı zaman bunun arkası gelecek. Putin’e de diyecekler sen de diktatörsün.

  ‘YALANI YENMEK ZORUNDAYIZ’

  Siz gidip geliyorsunuz oralara. Stalin hâlâ sevilen biri….

  Sevilenin de muazzam bir özlem ve güven arayışı var. Şimdi Kremlin’in duvarında Lenin’in mozolesinin yanında mezarlığı. Oraya gittiğiniz zaman gecenin 1’inde gidin, sabah 6’da gidin mezar çiçekten gözükmüyor. Bu Stalin’in mezarı. Ben size ikinci bir mezardan daha söz edeyim. Aynı şekilde kırmızı karanfillerden geçilmez, Nâzım Hikmet’in mezarı. O başka bir yerdedir ama Nâzım Hikmet’in mezarından da çiçek eksilmez. Burada gerçek bir sevgi var. Artık ölmüş, korkuyla açıklanamaz, fanatizmle açıklanamaz. Demek ki bu yalanlar ters tepiyor. Bir yerden sonra daha çok sahip çıkılmaya başlanıyor. Bizim cephemizden de ben şunu söyleyeceğim, bugünün sorunu değil ama şöyle bir mesele var biz de, tarihteki kimi olayların çarpıtılmasına izin verildi. Bu yalnız Stalin meselesi değil. Bugün de mesela Suriye için 50 bin tane yalan söylüyorlar. Amerika’da söyleniyor, Türkiye’de söyleniyor, İngiltere’de söyleniyor. Biz buna göz yumarsak, gerçeklerin çarpıtılmasına izin verirsek, şu ya da bu sebeple teslim olursak Türkiye’de dünyada ayağa kalkamayız. Yani yalanı yenmek zorundayız. Söyleyeyim birçok yerde Stalin hakkında yazılıp çizilenlerin çoğu yalan. Açık yalan, kanıtlanmış yalan. Bunun üzerinde bir dünya yaratmaya çalışıyorlar ama buna izin vermez insanlık.

 4. Umut - 2 ay önce demiş ki:

  Bunun kadar saçma film izlemedim.